Oddział Chorób Wewnętrznych. Klinika Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej UM - LPM

im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi

im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi

pawilon D

Ordynator/Kierownik Kliniki:  dr hab. n. med. Marlena Broncel
Pielęgniarka Oddziałowa:  Teresa Kurkowska

Sekretariat:

Ordynator/Kierownik Kliniki:

Pielęgniarka Oddziałowa:

Pokój Lekarzy:

Zakres udzielanych świadczeń i możliwości diagnostyczne

Oddział udziela świadczeń diagnostyczno-terapeutycznych w pełnym zakresie chorób wewnętrznych. Dysponuje 2 i 3-łóżkowymi salami chorych.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń metabolicznych powodujących przyspieszony rozwój miażdżycy.
W Oddziale wykonuje się badania USG serca, jamy brzusznej i tarczycy, dobową rejestrację EKG metodą Holtera i elektrokardiograficzne próby wysiłkowe. W Oddziale zatrudnionych jest 5 lekarzy, wszyscy ze stopniami doktora nauk medycznych. 4 lekarzy posiada specjalizację  drugiego stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, w tym 2 również specjalizację z kardiologii i 1 z farmakologii klinicznej.

Autor : Administrator Administrator
Data publikacji : 30 września 2015