Oddział Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej UM - LPM

im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi

im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi

pawilon  T

Ordynator/Kierownik Kliniki: prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba
Pielęgniarka Oddziałowa:  mgr Dorota Marchewa

Sekretariat:

•  42 251 61 92

Izba Przyjęć:

Pielęgniarka Oddziałowa:

•  42 251 62 45

•  42 251 61 41

Pododdział Dermatologii dla Dorosłych:

Pokój Lekarzy:

Pododdział Dermatologii Dla Dzieci:

Zakres udzielanych świadczeń

Oddział Dermatologii i Wenerologii Kliniki Dermatologii UM w Łodzi zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem chorób skóry. Jest nowoczesnym ośrodkiem fototerapii chorób skóry, ze szczególnym ukierunkowaniem w leczeniu łuszczycy u chorych z postacią pospolitą jak i w ciężkich uogólnionych przypadkach.

Wyniki leczenia są bardzo dobre, wysoko oceniane przez pacjentów z Łodzi i odległych rejonów Polski. Na uwagę zasługują wieloletnie doskonałe wyniki leczenia metodami kojarzonymi łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądziku i innych rzadszych chorób skóry - fototerapią (SUP), fotochemoterapią (PUVA) z retinoidami oraz doświadczenia własne i rezultaty w leczeniu układowych postaci liszaja rumieniowatego, twardziny skóry. W ostatnim czasie podjęto leczenie nowoczesną metodą fotodynamiczną pacjentów ze stanami przednowotworowymi i z nowotworami skóry.

Przy Oddziale Dermatologii i Wenerologii Kliniki Dermatologicznej UM działa Poradnia, która świadczy usługi konsultacyjne dla POZ.

Tryb kierowania do Poradni:

• chorzy po leczeniu w Klinice Dermatologicznej UM wymagający stałej obserwacji i/lub leczenia,
  • chorzy skierowani przez dermatologów z powodu trudności w rozpoznaniu i/lub leczeniu,
  • konsultacje dla chorych i innych oddziałów Szpitala.

Wyposażenie poradni umożliwia wykonanie elektrokoagulacji, np. brodawek, mięczaków, zabiegów fizykoterapeutycznych.
Światłolecznictwo - leczenie wybranych postaci łuszczycy, wyprysku, atopowego zapalenia skóry, trądziku młodzieńczego, łysienia plackowatego, bielactwa. W Oddziale Dermatologii i Wenerologii Kliniki Dermatologii UM w Łodzi hospitalizowane są dzieci i dorośli w ramach pobytu stacjonarnego i dziennego.

Możliwości diagnostyczne

• badania histopatologiczne wycinków skóry,
  • dermatoskopia,
  • badania mykologiczne,
  • trichogramy włosów,
  • laboratorium analiz lekarskich / laboratorium biochemiczne.

Działalność naukowa

Działalność naukowa Kliniki obejmuje problemy doskonalenia zasad postępowania epidemiologicznego, profilaktycznego, diagnostycznego i leczniczego w chorobach skóry. Wyodrębnione z przedstawionego zagadnienia ogólnego wiodące tematy badawcze dotyczą: łuszczycy, owrzodzeń goleni i stóp na tle tętniczej, żylnej, mieszanej i cukrzycowej przewlekłej niewydolności naczyń obwodowych, mikologii klinicznej, raków skóry, trądziku pospolitego i różowatego, chorób o podłożu alergicznym oraz suchej skóry.

W zakresie wymienionych chorób i zespołów chorobowych prowadzone są wielokierunkowe badania o profilach genetycznym, etiologicznym, biochemicznym, immunologicznym, psychologicznym, klinicznym i epidemiologicznym. Rezultaty badań, opracowywane w formie rozpraw doktorskich, publikacji lub referatów zjazdowych i konferencyjnych, uzupełniają dotychczasową wiedzę medyczną, w tym służą jako materiał poglądowo-szkoleniowy.
Pracownicy Kliniki działają w polskich i zagranicznych towarzystwach naukowych oraz w pracach redakcyjnych czasopism "Przeglądu Dermatologicznego", "Nowej Kliniki", "Przeglądu Wojskowo-Medycznego" itp.

Autor : Administrator Administrator
Data publikacji : 30 września 2015