O nas - LPM

logo Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji

"Walczymy o zdrowie, życie i uśmiech Pacjenta"

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji

"Walczymy o zdrowie, życie i uśmiech Pacjenta"

O nas

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi prowadzi działalność statutową i gospodarczą od 1 stycznia 2004 r. w wyniku połączenia jednostek:

• Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc w Łodzi,
  • Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie,
  • Specjalistyczny Rehabilitacyjny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach, który został połączony z Zespołem w dniu 13 sierpnia 2013 r.

W skład WZZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oprócz wyżej wymienionych placówek wchodzą cztery przychodnie:

• Przychodnia Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego Łódź – Polesie usytuowana w Łodzi przy ul. Okólnej 181,
  • Przychodnia Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego Łódź – Bałuty usytuowana w Łodzi przy ul. Okólnej 181,
  • Przychodnia Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego Łódź – Widzew usytuowana w Łodzi przy ul. Szpitalnej 6,
  • Przychodnia Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego w Zgierzu usytuowana przy ul. Długiej 56.

Jednostka jest samodzielnym zakładem opieki zdrowotnej i działa na podstawie ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2011 r. Nr 112, poz.654 z późn. zm.) oraz Statutu WZZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi.

Jej organem założycielskim jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Siedziba Dyrekcji Zespołu zlokalizowana jest w Łodzi przy ul. Okólnej 181.

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi został wpisany do:

• Rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Łódzkiego pod numerem 000000005485;
  • Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział KRS pod numerem 0000192656.