BRA Day 2018 – akcja profilaktyczna - LPM

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

BRA Day 2018 – akcja profilaktyczna

Już w piątek 12 października w godz.13:00-18:00, w ramach BRA Day 2018, na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (Łódź, ul. Paderewskiego 4), odbędzie się akcja profilaktyczna. Będzie to doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie i poddać się bezpłatnym badaniom.

Serdecznie zapraszamy!

BADANIA

Badanie piersi w kierunku ewentualnego wykrycia zmian urządzeniem BRASTER, które wykorzystuje metodę termografii kontraktowej, dzięki czemu badanie jest bezpieczne i bezbolesne (urządzenie nie emituje promieniowania). Wytyczne do badania w załączniku. UWAGA: Badanie w godzinach 9:00-15:00

W godz. 13:00-18:00:

• Badanie USG piersi.
  • Mammografia
  • Dermatoskopia (badanie znamion skórnych)
  • Konsultacje onkologiczne
  • Konsultacje z chirurgiem onkologiem w zakresie rekonstrukcji piersi po mastektomii
  • Badanie ginekologiczne

Osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej, a także ich bliscy będą mieli możliwość zasięgnąć porady i w kameralnej atmosferze porozmawiać z psychologiem.

WYKŁAD

(godz. 15:30 - sala konferencyjna w głównym budynku szpitala, wejście od ul. Pabianickiej 62)
Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wykładzie:
„Jakość życia w chorobie nowotworowej. Seks: potrzeba czy ekstrawagancja?”.
Nie ważne ile masz lat, ludzie interesują się aktywnością seksualną całe życie. Czy rozpoznanie raka piersi coś zmienia?
Wykład poprowadzi psychoonkolog, dr Elżbieta Narzekalak
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, mile widziane pary!

WARSZTAT

O godz. 16:30 zainteresowane Panie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie rozwojowym z wykorzystaniem TAŃCA W KRĘGU, który poprowadzi psychoterapeuta i psycholog – mgr Ewa Pomorska (sala konferencyjna Kliniki Hematologii, w łączniku między częścią szpitala od ul. Paderewskiego a wejściem od ul. Ciołkowskiego).

Taniec jest „tajemniczą bramą i drogą” do poznania siebie i innych. Dzięki niemu możemy dotrzeć do wielu emocji, poczuć siłę, radość, harmonię, wsparcie innych, uczyć się dawania i brania, doświadczać uważnego i twórczego życia.

Będziemy tańczyć boso (lub w skarpetkach), w strojach niekrępujących ruchów. Mile widziane szerokie spódnice, szale, chusty.

W Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (ul. Paderewskiego 4) będzie też możliwość spotkania z przedstawicielkami fundacji i stowarzyszeń promujących profilaktykę onkologiczną i działających na rzecz Kobiet zmagających się z chorobą nowotworową piersi. Panie będą uczyć samobadania i podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z przebytą chorobą. Na miejscu będzie też można uzyskać porady dotyczące problemów z obrzękiem limfatycznym ręki po zabiegach mastektomii.

UWAGA: Zapisy na badania, konsultacje psychologiczne, wykład i warsztat w poniedziałek 8 października w godz. 9:00-14:30 pod nr telefonu 42 689 57 57.

ZAPRASZAMY!!!

Autor : Bednarski Borys