Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Łódzkiem od 1 października 2017 r. - LPM

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Od 1 października nocnej pomocy udzielą poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zorganizowane przez szpitale, które są w sieci szpitali. Nocna pomoc będzie działała od poniedziałku do piątku w godz. 18.00 - 8.00 (dnia następnego) oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy w każdej najbliższej poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jeśli konieczna jest wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki, można ją umówić telefonicznie. Wizytę domową lekarza lub pielęgniarki można umówić tylko w poradni nocnej pomocy znajdującej się na obszarze, w którym przebywamy lub mieszkamy.

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia.

Telefon informacyjny dla pacjentów - codziennie od 8.00 do 20.00, a w dniach od 29.09 do 16.10. całodobowo:

• 801 002 275 - dla telefonów stacjonarnych
  • 42 299 92 75 - dla telefonów komórkowych i z zagranicy

Informacje szczegółowe oraz lista placówek medycznych świadczących NOCNĄ I ŚWIĄTECZNĄ OPIEKĘ ZDROWOTNA na terenie województwa łódzkiego:

Autor : Rakowski Marcin
Data publikacji : 29 września 2017