Nowy rodzaj radioterapii systemowej (dożylnej) w "Koperniku" - LPM

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Nowy rodzaj radioterapii systemowej (dożylnej) w "Koperniku"

Jesteśmy dumni! Jako pierwsi w województwie łódzkim wdrożyliśmy u Pacjentów z rakiem prostaty, u których występują przerzuty do kości, terapię opartą na radioaktywnym radzie-223!!!

Radioizotopowa terapia oparta na sprowadzanym z Norwegii dla konkretnego Pacjenta specjalistycznym preparacie jest szansą na lepsze leczenie naszych Pacjentów.

O nowej formie terapii, którą stosujemy w Pracowni PET opowiada dr n. med. Maciej Naze kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Kopernika w Łodzi.

Autor : Bednarski Borys
Data publikacji : 31 lipca 2018