Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Menu

Akcja BADAM JELITO

 
24 listopada w godz. 10:00-14:00 w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (Łódź, ul. Paderewskiego 4) odbędzie się akcja profilaktyczna pod hasłem:
 
Badam jelito
 
Uczestnicy wydarzenia w wieku 50+ oraz osoby, u których w rodzinie występowały zachorowania na raka jelita grubego, otrzymają bezpłatne i łatwe do wykonania w warunkach domowych testy FIT na obecność krwi utajonej w kale. Test FIT jest narzędziem do wstępnej podstawowej diagnostyki w kierunku raka jelita grubego.

Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym w Polsce nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Obserwuje się coroczny wzrost liczby zachorowań. Większość zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego występuje po 50. roku życia. Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów, gdyż rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Szansa na pełne wyleczenie zależy przede wszystkim od wczesnej diagnozy i szybko rozpoczętego leczenia.
 

Ponadto tego dnia będzie można:
- skonsultować się lekarzem onkologiem w zakresie profilaktyki, metod diagnostycznych i metod leczenia raka jelita grubego (zapisy w dniach 20-23 listopada w godz. 9.00-14.00 pod numerem tel. 42 689 57 57);
- uzyskać interesujące porady dietetyczne, które pomogą zadbać o jelito grube i wykluczyć z diety produkty mające na nie zły wpływ;
- spotkać się z fizjoterapeutą i uzyskać praktyczne porady, jak czerpać radość z aktywności fizycznej, nie nadwerężając organizmu.

Zainaugurujemy również działalność COLON CANCER UNIT – interdyscyplinarnego zespołu, którego działalność w sposób nowoczesny i przyjazny dla Pacjentów będzie skupiona na leczeniu chorych z rakiem jelita grubego.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE wszystkich zainteresowanych,
a w szczególności osoby powyżej 50. roku życia.

 

Autor : Bednarski Borys
Liczba wyświetleń : 1521
Data publikacji : 16 listopada 2018
Data aktualizacji : 16 listopada 2018

Drukuj   
Historia zmian artykułu:
Dodano obrazek. Bednarski Borys, 16 listopada 2018
Program regionalny, Narodowa strategia spójności
Promuje Łódzkie
RSMI
UNIA EUROPEJSKA, europejski fundusz rozwou regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
© Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego