Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Menu

Szpital Kopernika w Łodzi najlepszym szpitalem marszałkowskim

 

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zajęło 15 miejsce w najbardziej prestiżowym ogólnopolskim Rankingu Szpitali TOP 100 – Bezpieczny Szpital Przyszłości. Była to już XIV edycja rankingu, w którym uczestniczą szpitale z całej Polski.

 

Szpital Kopernika zajął drugie miejsce wśród szpitali w województwie łódzkim i jest równocześnie najlepszym szpitalem wśród marszałkowskich placówek medycznych w województwie.

 

Szpitale oceniane były w różnych obszarach. W kluczowym obszarze, jakim jest „Opieka medyczna” Szpital Kopernika uplasował się na II miejscu w Polsce, podobnie wysoko zostały ocenione dwa inne obszary „Zarządzanie” i „Certyfikaty jakości”.

 

Tak wysokie miejsce Szpitala Kopernika w Łodzi w ogólnopolskim rankingu TOP 100 szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych to ogromy sukces. Jest to efekt połączenia dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjenta z nowoczesnym zarządzaniem jedną z największych placówek medycznych w kraju. Jest to skok o 20 miejsc do góry w porównaniu z rokiem 2016 i o 127 miejsc wyżej niż w roku 2014.

 

Miejsce Szpitala Kopernika w Łodzi w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali

2017 – 15 miejsce

2016 – 35 miejsce

2015 – 60 miejsce

2014 – 142 miejsce

 

Za stronę merytoryczną rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a patronat nad nim objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Pełne wyniki rankingu, który obejmuje również zestawienie szpitali w poszczególnych województwach, znajduje się na stronie www.rankingszpitali.com.pl.

 

[dyplom - wojewodztwo]

[dyplom - polska]

[zdjecie]

Autor : Rakowski Marcin
Liczba wyświetleń : 538
Data publikacji : 19 grudnia 2017
Data aktualizacji : 19 grudnia 2017

Drukuj   
Program regionalny, Narodowa strategia spójności
Promuje Łódzkie
RSMI
UNIA EUROPEJSKA, europejski fundusz rozwou regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
© Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego