Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Menu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, wraz z Urzędem Miasta Łodzi, Miejskim Ośrodkiem  Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Firmą Trucht – Centrum Endorfin organizują pierwsze w Łodzi zawody triathlonowe na rowerach miejskich:

 

Triathlon Miejski Łódź 2016

 

Patronem wydarzenia są:

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

 

Impreza odbędzie się w niedzielę 11 września 2016 r. Start i meta będą zlokalizowane w okolicach ul. Bażanciej w Łodzi przy akwenie wodnym w Arturówku.

 

Impreza ma charakter charytatywny. Wspiera działania profilaktyczne i akcje edukacyjne organizowane przez WSS im. M. Kopernika w Łodzi. Część wpisowego (79 zł) przeznaczone jest na pokrycie kosztów organizacyjnych, a część (20, 40 lub 60 zł – w zależności od wybranego pakietu) zostanie przekazana na zakup dermatoskopu dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.

 

Jest to urządzenie, za pomocą którego lekarze mogą bezboleśnie sprawdzić, czy znamię na skórze ma charakter zmiany nowotworowej, czy jest tylko zmianą kosmetyczną. Dermatoskop można wykorzystywać poza szpitalem – stąd plany „Kopernika”, aby używać go w czasie organizowanych przez Szpital akcji profilaktycznych, w różnych miejscach Łodzi i województwa.

 

Zawody są wyjątkowe, ponieważ nie trzeba mieć własnego roweru – sprzęt na część kolarską dostarczy firma Nextbike, obsługująca Łódzki Rower Publiczny.

 

Program

09:00 − otwarcie strefy zmian T1

10:30 − odprawa techniczna i omówienie trasy zawodów

11:00 − start zawodów

13:00 − dekoracja, wręczenie nagród

 

Dystans

Zawody zostaną rozegrane na nietypowym dystansie:

1.         PŁYWANIE: 400 m

2.         ROWER: 15km

3.         BIEG: 5km

Limit czasowy: 2 godziny

 

Dodatkowe atrakcje

W trakcie imprezy wszyscy zawodnicy i kibice mogą skorzystać z wielu atrakcji m.in.:

•          Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi zaprezentuje pokaz/naukę udzielania  pierwszej pomocy, działania edukacyjne związane z profilaktyką zdrowotną i promocją zdrowia; będzie też możliwość pomiaru ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej.

 

•          Łódzka Fundacja „Kocham Życie” będzie uczyła samobadania piersi oraz podejmie działania edukacyjne z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi.

•          Fundacja „Dr Clown” zorganizuje szereg animacji dla dzieci: puszczanie baniek, dmuchanie balonów – „zwierzaków”, animacje z chustą Klauza oraz naukę żonglowania.

•          Panie z Fundacji Pełną Piersią wraz z dr. Piotrem Plutą odpowiedzą na pytania związane z chorobami nowotworowymi piersi.

 

Województwo łódzkie obarczone jest bardzo wysokim wskaźnikiem zachorowalności na choroby nowotworowe. Z tego względu WSS im. M. Kopernika w Łodzi prowadzi działalność mającą na celu promocję zdrowia i profilaktyki onkologicznej. Zdrowy tryb życia, sport i prawidłowa dieta pomagają uchronić się przed chorobami nowotworowymi. Chcemy również informować o możliwościach postępowania w przypadku zdiagnozowanej choroby, mówiąc głośno o tym, że rak to nie wyrok, a wcześnie wykryty jest uleczalny.

 

Łódzki „Kopernik” bardzo chętnie angażuje się w akcje prozdrowotne, aby m.in. poprzez sport i w atmosferze doskonałej zabawy móc uświadamiać mieszkańców naszego województwa, jak zminimalizować ryzyko zachorowania.

 

Autor : Administrator Administrator
Liczba wyświetleń : 761
Data publikacji : 9 września 2016
Data aktualizacji : 9 września 2016

Drukuj   
Historia zmian artykułu:
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
1 Administrator Administrator, 9 września 2016
Program regionalny, Narodowa strategia spójności
Promuje Łódzkie
RSMI
UNIA EUROPEJSKA, europejski fundusz rozwou regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
© Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego