Wiosenny koncert dla Pacjentów Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi - LPM

Szpital im. M. Kopernika w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. Na chwilę przed odlotem duetu Agata Grześkiewicz (wokal) & Michał K. Zawadzki (piano) w sobotę (13 maja), o godz. 16.00 do Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (wejście od ul. Paderewskiego 4).

Na chwilę przed odlotem to kameralna, muzyczna podróż przez polskie lata osiemdziesiąte. W programie przeboje znanych wykonawców m.in.: Mannam, Urszula, Budka Suflera, Republika, Anna Jantar, Edyta Geppert, Dwa plus jeden, Perfect, Majka Jeżowska czy Andrzej Zaucha.

Pomysł koncertu złożonego z polskich piosenek lat 80. zrodził się ze szczególnego sentymentu, jakim artyści (Grześkiewicz – Zawadzki) darzą utwory tamtego czasu, a także z potrzeby przypomnienia słuchaczom wielu interesujących twórców tekstów piosenek (M. Dutkiewicz, G. Ciechowski, B. Olewicz, A. Mogielnicki, M. Dagnan, J. Kondratowicz) oraz znakomitych kompozytorów (M. Jackowski, R. Lipko, W. Żukowska, S. Krajewski, J. Kruk, Z. Hołdys, J. Kukulski, A. Korzyński).

Niektóre utwory zyskały oblicze balladowe – nostalgiczno-liryczne lub żarliwe i porywające; z kolei w innych rockowy, gitarowy pazur został zaskakująco odwzorowany przy pomocy ekspresji pianistycznej. To wszystko złożyło się na ponadgodzinną, sentymentalną podróż do lat 80. – dekady, dzięki której polska muzyka zyskała tak wiele wartościowych utworów. Tytuł recitalu pochodzi z piosenki „Szukaj mnie wszędzie i nigdzie”, która pojawiła się w kultowej polskiej komedii „Kogel-mogel”.

Agata Grześkiewicz i Michał K. Zawadzki współpracują m.in. z Jerzym Satanowskim, Janem Poprawą, Bogusławem Sobczukiem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Krzesimirem Dębskim czy Jackiem Bończykiem. Duet Grześkiewicz – Zawadzki występował m.in. na scenie krakowskiej Piwnicy pod Baranami, toruńskiego Dworu Artusa oraz licznych ośrodków kultury na terenie całego kraju.

[PLAKAT - KONCERT LATA 80]

Autor : Administrator Administrator