Realizacja świadczeń w okresie pandemii COVID-19 - LPM

Informacja dotycząca przyjmowania pacjentów do
WSS im. M. Pirogowa w Łodzi
w lokalizacji przy Wólczańskiej 191/195 chorych na COVID-19

W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 2.11.2020 w placówce WSSz im. M. Pirogowa w Łodzi w lokalizacji przy Wólczańskiej 191/195 w Łodzi, od dnia 9 listopada 2020 uruchomione zostają łóżka obserwacyjno-zakaźne dla pacjentów:

• z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, bez cech niewydolności oddechowej,
  • z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, wymagających prowadzenia wentylacji mechanicznej.

Przyjęcia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, bez cech niewydolności oddechowej, muszą byc wcześniej uzgodnione z Koordynatorem przyjęć (tel. +48 601360040), mail do ewentualnego przesłania dokumentacji medycznej: wewnetrzny1b@pirogow.pl.

Przyjęcia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wymagających wentylacji mechanicznej, muszą byc wcześniej uzgodnione z Anestezjologiem dyżurnym (tel. +48 603880876), mail do ewentualnego przesłania dokumentacji medycznej: anestezjologia@pirogow.pl.

Kwalifikacja do przyjęcia pacjenta na podstawie wypełnionej i przesłanej pocztą elektroniczną ankiety (dostępna tutaj) oraz po wcześniejszym kontakcie telefonicznym !

Informacje dla pacjentów

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, ze na podstawie decyzji Wojewody Łódzkiego z dnia 2 listopada 2020, od dnia 9 listopada 2020 do odwołania - łóżka specjalistyczne WSSz im. M. Pirogowa w Łodzi przy ulicy Wólczańskiej 191/195 w Łodzi zostają przekształcone w łóżka obserwacyjno-zakaźne.

W związku z powyższym zmianie ulega organizacja pracy placówki:

• przyjęcia do zabiegów planowych zostają tymczasowo wstrzymane do odwołania,
  • opieka ambulatoryjna specjalistyczna i POZ realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Preferowane są wizyty w formie teleporady, wizyty u lekarza moga odbywać się tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny wizyty.

Telefony do kontaktu:

REJESTRACJA Specjalistyczna Przychodnia Przyszpitalna, czynna w godzinach 7:00 - 15:00
+48 724722230,
+48 693706703,
42 6368230,
42 6367611 wewn. 212,
42 6367375 wewn. 212,
42 6367443 wewn. 212.

REJESTRACJA POZ, czynna w godzinach 8:00 - 18:00
+48 724722234.

Została uruchomiona infolinia dla ciężarnych pacjentek ambulatorium oraz pacjentek Poradni Ginekologiczno-Połozniczej w Ośrodku Szpitalnym im. M. Madurowicza w Łodzi, ul. Wileńska 37, tel. +48 724722241 czynny w godzinach 7:30 - 14:30.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna: ul. Wileńska 37, Łódź. Telefon 42 6804781 w godzinach 18:00 - 8:00 w dni powszednie, piątek od 18:00 do 8:00 w poniedziałek.

Szanowni Państwo, w trosce o zdrowie naszych Pacjentów i personelu w dobie trwającej epidemii koronawirusa SARS CoV-2 w Polsce przekazujemy zalecenia dla pacjentów zgłaszających się do Przychodni, Pracowni Diagnostycznych, POZ, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej:

• prosimy abyście Państwo zgłaszali się maksymalnie na 15 minut przed wyznaczoną godziną konsultacji lub badania,
  • mieli prawidłowo założona maseczkę zakrywającą nos i usta,
  • apelujemy, abyście zgłaszali się na wizytę samodzielnie, bez osób towarzyszących (nie dotyczy to osób wymagających opieki drugiej osoby).

Wchodząc do budynku Szpitala, Przychodni pacjent będzie miał pierwszy kontakt z personelem medycznym w zorganizowanym na czas epidemii koronawirusa SARS CoV-2 - Punkcie wstępnej kwalifikacji.

Należy pamiętać o niezwłocznym zdezynfekowaniu dłoni,  wypełnieniu ankiety epidemiologicznej, która podlega wstępnej ocenie przez pracownika medycznego.

Aby skrócić czas oczekiwania pacjentów przechodzących przez Punkt wstępnej kwalifikacji można pobrać ankietę epidemiologiczną w formacie PDF i wypełnioną przynieść na wizytę.

Po sprawdzeniu wypełnionej ankiety oraz kontroli temperatury ciała pacjenta przez pracownika medycznego, pacjent zostanie pokierowany do miejsca swojej wizyty.

W trakcie oczekiwania na wizytę w poczekalniach prosimy zajmować co drugie krzesło.

W przypadku kontaktu z innym pacjentem należy przestrzegać co najmniej 2m odstępu od drugiej osoby.

Ze względu na wciąż istniejące potencjalne ryzyko zakażenia wirusem SARS CoV-2 pomimo stosowanych środków ochronnych, w miarę możliwości i potrzeb pacjentów  preferowane są konsultacje telefoniczne a konsultacje osobiste ograniczone tylko do wskazań pilnych.

Autor : Zakrzewski Dariusz
Data publikacji : 17 czerwca 2020