Realizacja świadczeń w okresie pandemii COVID-19 - LPM

Szanowni Państwo, w trosce o zdrowie naszych Pacjentów i personelu w dobie trwającej epidemii koronawirusa SARS CoV-2 w Polsce przekazujemy zalecenia dla pacjentów zgłaszających się do Przychodni, Pracowni Diagnostycznych, POZ, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej:

• prosimy abyście Państwo zgłaszali się maksymalnie na 15 minut przed wyznaczoną godziną konsultacji lub badania,
  • mieli prawidłowo założona maseczkę zakrywającą nos i usta,
  • apelujemy, abyście zgłaszali się na wizytę samodzielnie, bez osób towarzyszących (nie dotyczy to osób wymagających opieki drugiej osoby).

Wchodząc do budynku Szpitala, Przychodni pacjent będzie miał pierwszy kontakt z personelem medycznym w zorganizowanym na czas epidemii koronawirusa SARS CoV-2 - Punkcie wstępnej kwalifikacji.

Należy pamiętać o niezwłocznym zdezynfekowaniu dłoni,  wypełnieniu ankiety epidemiologicznej, która podlega wstępnej ocenie przez pracownika medycznego.

Aby skrócić czas oczekiwania pacjentów przechodzących przez Punkt wstępnej kwalifikacji można pobrać ankietę epidemiologiczną w formacie PDF i wypełnioną przynieść na wizytę.

Po sprawdzeniu wypełnionej ankiety oraz kontroli temperatury ciała pacjenta przez pracownika medycznego, pacjent zostanie pokierowany do miejsca swojej wizyty.

W trakcie oczekiwania na wizytę w poczekalniach prosimy zajmować co drugie krzesło.

W przypadku kontaktu z innym pacjentem należy przestrzegać co najmniej 2m odstępu od drugiej osoby.

Ze względu na wciąż istniejące potencjalne ryzyko zakażenia wirusem SARS CoV-2 pomimo stosowanych środków ochronnych, w miarę możliwości i potrzeb pacjentów  preferowane są konsultacje telefoniczne a konsultacje osobiste ograniczone tylko do wskazań pilnych.

Autor : Zakrzewski Dariusz
Data publikacji : 17 czerwca 2020