ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta

Czym jest ZIP?

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniem i  finansowaniu, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Jakie informacje znajdę w ZIP?

Oprócz ogólnodostępnych informacji o tym, które placówki mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, w informatorze znajdziesz także (po zalogowaniu) między innymi aktualne informacje o Twoim prawie do świadczeń zdrowotnych, dane dotyczące historii Twojego leczenia oraz przepisanych leków od 2008 r., informację o kwotach, które świadczeniodawca sprawozdał do zapłaty za wykonane na Twoją rzecz świadczenia do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak uzyskać dostęp do ZIP?

Żeby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu, danych medycznych i finansowaniu udzielonych świadczeń zapoznaj się z zasadami korzystania z ZIP, a następnie wejdź na stronę rejestracji i wypełnij zamieszczony formularz. Po wypełnieniu wniosku udaj się z dowodem osobistym albo paszportem do oddziału NFZ w celu uzyskania danych dostępowych (identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło). Po ich otrzymaniu możesz zacząć korzystać z serwisu. Zarówno rejestracja jak i korzystanie z serwisu są bezpłatne.

Zanim zarejestrujesz się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta zobacz wersję demonstracyjną systemu. Dane, które zobaczysz są fikcyjne, jednak będziesz mógł zapoznać się z funkcjonowaniem zamkniętej części portalu.

Ważne! Żeby korzystać z serwisu nie wystarczy rejestracja na stronie internetowej. Informacje o Tobie udostępniane w Informatorze są tak zwanymi "danymi wrażliwymi" i zgodnie zasadami ochrony danych osobowych oraz wytycznymi GIODO, podlegają szczególnej ochronie. Dlatego wymagana jest Twoja osobista wizyta w siedzibie Funduszu. 

Źródło: NFZ - https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/menu/open@info?view=faq_00

Autor : Administrator Administrator
Liczba wyświetleń : 1034
Data publikacji : 3 lutego 2016
Data aktualizacji : 10 maja 2017

Drukuj   
Historia zmian artykułu:
. Administrator Administrator, 10 maja 2017
. Administrator Administrator, 10 maja 2017
Menu
Program regionalny, Narodowa strategia spójności
Promuje Łódzkie
RSMI
UNIA EUROPEJSKA, europejski fundusz rozwou regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
© Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego