Certyfikaty dla MLD za udział w międzynarodowych programach kontroli jakości - LPM

Miło nam poinformować, że Medyczne Laboratorium Diagnostyczne w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu uzyskało kolejne certyfikaty poświadczające wysoką jakość realizowanych badań. Nasze laboratorium otrzymało certyfikat Labquality za udział w 2020 roku w sprawdzianach z zakresu chemii klinicznej, hematologii klinicznej i mikrobiologii klinicznej. Były to sprawdziany w ramach międzynarodowego Programu Zewnętrznego Oceny Jakości EQA Labquality.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne naszego Szpitala uzyskało również świadectwo uczestnictwa w programach RIQAS. Jest to Międzynarodowa KontrolaZewnątrzlaboratoryjna, w której bierze udział ponad 20 000 laboratoriów. Nasze laboratorium uczestniczyło w 2020 roku w następujących programach: Koagulologia, Immunologia Oznaczenia Specjalistyczne 2, Mocz.

Gratulujemy pracownikom oraz kierownictwu laboratorium pozytywnego przejścia kontroli w ramach powyższych programów.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Data publikacji : 17 marca 2021