Dla osób przychodzących do szpitala - LPM

Szpital Wojewódzki
im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Informacje dla Pacjenta

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SZPITALA?
Przed przybyciem do szpitala należy przygotować osobiste przybory toaletowe, piżamę, szlafrok, ręcznik i ranne pantofle. Prosimy nie zabierać ze sobą dużych sum pieniędzy, biżuterii i innych kosztownych przedmiotów, za które szpital nie ponosi odpowiedzialności. W przypadku posiadania przy sobie rzeczy wartościowych prosimy złożyć je do depozytu Szpitala.

PRZYJĘCIE DO SZPITALA
Każdy pacjent po przybyciu do szpitala trafia do Izby Przyjęć, gdzie po okazaniu skierowania i dokumentu tożsamości zostaje poddany wstępnym badaniom i przyjęty na oddział.

ODWIEDZINY
Odwiedziny chorych odbywają się we wszystkie dni tygodnia. Osoba odwiedzająca powinna pozostawić odzież wierzchnią w szatni i zaopatrzyć się w ochraniacze na buty i fartuch jednorazowy. Prosimy o takie organizowanie odwiedzin, by przy łóżku chorego jednorazowo nie znajdowały się więcej niż dwie osoby. Osoby niepełnoletnie mogą odwiedzać pacjenta tylko w towarzystwie osoby dorosłej. W przypadku zagrożenia epidemiologicznego można na czas określony zawiesić odwiedziny pacjentów na danym oddziale lub w całym szpitalu.

WYPISY
Przed opuszczeniem szpitala każdy pacjent otrzymuje wypis z kartą informacyjną o przebiegu leczenia oraz odpowiednie zaświadczenie o niezdolności do pracy. Kartę informacyjna należy zachować i okazywać podczas wizyt kontrolnych w Poradni.

PRACOWNIK SOCJALNY DS. PACJENTÓW
Ma siedzibę w szpitalu na I piętrze, pokój 102, (obok czterech głównych wind szpitala), przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00, tel. 827 88 32. Pracownik socjalny ds. pacjentów jest: łącznikiem pomiędzy chorym znajdującym się w szpitalu a środowiskiem w którym normalnie przebywa, rodziną i instytucjami działającymi na jego rzecz. Wspiera pacjentów, którzy utracili umiejętność rozwiązywania trudności i problemów, załatwiając sprawy chorego w czasie pobytu w szpitalu oraz przygotowując do wypisu. Pracownik socjalny kieruję się przede wszystkim dobrem chorego.

DOSTĘP DO INTERNETU
Na terenie Szpitala (ul. Armii Krajowej 7) działa bezpłatny dostęp do internetu (Nazwa: "INTERNET") w ramach projektu Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej

INFORMACJE DODATKOWE

Na terenie szpitala znajdują się liczne punkty handlowe, z których mogą korzystać nasi pacjenci. Pacjenci mogą również korzystać z biblioteki, która znajduje się na II piętrze w pokoju nr 231 (obok Kaplicy). Biblioteka czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9.00 - 15.00. Na II piętrze w budynku administracji znajduję się Kaplica Szpitalna. Msze Św. odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godzinie 14.30. W niedzielę o godzinie 9.00. Posługa sakramentalna sprawowana jest na oddziałach szpitalnych codziennie w godzinach dopołudniowych. Przy wejściu głównym znajduję się bankomat.

Autor : Administrator Administrator
Data publikacji : 28 sierpnia 2015
Data aktualizacji : 4 lipca 2017

Przeniesienie z sekcji "Dla osób przychodzących do szpitala" do sekcji "Dla pacjenta" Grobelny Piotr, 4 lipca 2017