Jak skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień? - LPM

Zespół mobilny Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu zaszczepił do tej pory 60 osób w ramach wyjazdowego punktu szczepień. Kolejny wyjazd planowany jest na 18 marca.

Jak skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień?
Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Pacjentów do szczepienia w domu kwalifikuje lekarz rodzinny lub pielęgniarka opieki długoterminowej.
Jak informuje NFZ, liczy się wyłącznie bezpośredni kontakt z własną poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. Jeśli pacjent lub jego opiekun skontaktują się z punktem wyjazdowym, ten skieruje takiego pacjenta lub opiekuna w pierwszej kolejności do POZ / pielęgniarki opieki długoterminowej, ponieważ to właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

Więcej informacji na temat procedury szczepienia wyjazdowego znajdą Państwo na stronie NFZ o szczepieniach pacjentów w domu.

Autor : Grobelny Piotr
Data publikacji : 10 marca 2021