Nasz Szpital zakwalifikowany do przeprowadzania szczepień w ramach mobilnych zespołów wyjazdowych - LPM

Szpital Wojewódzki w Sieradzu został zakwalifikowany przez NFZ do przeprowadzania szczepień populacyjnych przeciwko COVID-19 w ramach mobilnych punktów szczepień. Nasz zespół wyjazdowy został przydzielony doobszaru powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego, pabianickiego, łaskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego. W skład zespołu wchodzi ratownik medyczny, który ma doświadczenie w pracy w karetkach systemowych i lekarz internista. Szczepienia będą przeprowadzane w miejscach zamieszkania/pobytu pacjentów, których rodziny zadeklarowały jako leżących i których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień. Wyjazdy odbywać się będą w dni powszednie karetką podstawową, która w dni świąteczne służy do wyjazdów w Nocnej i Świątecznej Pomocy.

Nasz zespół wyjazdowy po raz pierwszy wyruszy w piątek, 19 lutego i będzie jeździć przez 12 godzin. Tego dnia ma odbyć się szczepienie pierwszych 20 osób. Drugi wyjazd planowany jest w środę, 24 lutego. Obecnie na liście zapisanych jest około 60 osób z naszego POZ-tu i innych POZ-tów, które zgłosiły do nas swoich pacjentów na terenie Miasta i Gminy Sieradz. W następnej kolejności lista ta ma rozszerzać się o osoby, które zgłoszą się do nas z dalszych powiatów.

Obszar, do którego zakwalifikowany został nasz Szpital, obsługiwany będzie przez jeszcze jeden zespół mobilny – należący do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Data publikacji : 17 lutego 2021