Podpisanie umowy na Odnawialne Źródła Energii - LPM

im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Szpital Wojewódzki
im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

W dniu 24 listopada 2017 roku Pani Dyrektor Magdalena Banach, reprezentująca Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu podpisała umowę z Województwem Łódzkim w imieniu którego działa Zarząd Województwa Łódzkiego na realizację projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu poprzez wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych dla Centrum Psychiatrycznego w Warcie”.  Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii.

Celem bezpośrednim inwestycji jest ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko oraz poprawa efektywności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie Centrum Psychiatrycznego w Warcie.

Całkowita wartość projektu wynosi: 7 193 164,39  PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 4 970 885,96 PLN