Poprawa efektywności energetycznej Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu poprzez wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych dla Centrum Psychiatrycznego w Warcie - LPM

Szpital Wojewódzki

im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Szpital Wojewódzki
im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Szpital Wojewódzki w Sieradzu realizuje projekt pn.: „Poprawa efektywności energetycznej Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu poprzez wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych dla Centrum Psychiatrycznego w Warcie”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

1) Opracowanie dokumentacji projektowej dla instalacji fotowoltaicznej oraz dla pomp ciepła;

2) Modernizację źródła ciepła poprzez zainstalowanie pomp ciepła;

3) Modernizację źródła energii elektrycznej poprzez wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Cel bezpośrednim projektu jest:

Ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko oraz poprawa efektywności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie Centrum Psychiatrycznego w Warcie.

Cele szczegółowe projektu określono jako:

• Poprawa efektywności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach   użyteczności publicznej na terenie Centrum Psychiatrycznego w Warcie, poprzez zastosowanie i wykorzystanie odnawialnych zasobów energetycznych do produkcji energii;
  • Poprawa stanu środowiska poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery, gleby i wód oraz redukcję ilości wytwarzanych odpadów na terenie miasta Warta;
  • Zmniejszenie zapotrzebowania na energie pochodzącą ze źródeł konwencjonalnych nieodnawialnych w budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta Warta;
  • Wzrost efektywności kosztowej budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Warta w powiązaniu ze wzrostem ich efektywności ekologicznej przy jednoczesnym zmniejszeniu ponoszonych nakładów finansowych na ich utrzymanie;

Założeniem projektu jest zwiększenie produkcji energii cieplnej i elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii w budynkach Centrum Psychiatrycznego w Warcie, na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, a także uzyskanie oszczędności i optymalizacji kosztów zużycia tej energii. Realizacja  projektu przyczyni się, w szczególności do obniżenia kosztów zużycia energii w wyniku produkcji energii cieplnej i elektrycznej z OZE przez co przyczyni się do redukcji lub ograniczenia zużycia paliw konwencjonalnych, a przede wszystkim do zwiększenia udziału OZE w bilansie paliwowo-energetycznym województwa łódzkiego.

W projekcie założono osiągnięcie efektu ekologicznego poprzez uzyskanie następujących wskaźników:

- wskaźnik produktu: Dodatkowa zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych                   w wartości - 0,97 MW,

- wskaźnik rezultatu: Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w wartości 665,96 tony równoważnika CO2/rok.

Całkowita wartość projektu wynosi: 7 309 520,99  PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 4 953 035,96 PLN

www.mapadotacji.gov.pl

ZGŁASZANIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI LUB NADUŻYĆ W RPO 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 wykazuje zero tolerancji dla nadużyć finansowych, w tym korupcji. W tym celu zostało stworzone proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020. Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości, należy poinformować instytucję drogą pocztową na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Polityki Regionalnej
al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź

lub drogą elektroniczną za pomocą formularza: Zgłoszenie podejrzenia popełnienia lub wystąpienia oszustwa lub nadużycia finansowego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 - formularz zgłoszeniowy

Autor : Grobelny Piotr
Data publikacji : 12 stycznia 2018