Pozytywnie zakończona kontrola dotycząca zamówień publicznych - LPM

Szpital Wojewódzki w Sieradzu informuje, że została przeprowadzona kontrola przez Departament Kontroli, Audytu Wewnętrznego i Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.Zakres kontroli obejmował przeprowadzenie postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu”. Zadanie zostało sfinansowane w ramach umowy dotacji Nr 265/Z/2019 udzielonej przez Województwo Łódzkie. W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości i uchybień.

W ramach zadania Szpital podpisał umowy na zakup, montaż i uruchomienie 3 szt. defibrylatorów, 3 szt. respiratorów pneumatycznych oraz 1 szt. mikrotomu rotacyjnego. Zadanie zostało zrealizowane w dniach: 28 października 2019 r. – 19 listopada 2019 r.

Kwota przyznanej dotacji wynosiła 302 011,00 zł, a pozostały koszt w wysokości 82 832,30 zł Szpital pokrył ze środków własnych. Łączna kwota przeznaczona na realizację zadania wyniosła 384 843,30 zł.

Pragniemy serdecznie podziękować Samorządowi Województwa Łódzkiego za przyznanie dotacji na zakup sprzętu umożliwiającego ratowanie zdrowia i życia pacjentów.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Data publikacji : 8 lutego 2021