Menu

Szpital Wojewódzki w Sieradzu został zakwalifikowany przez NFZ do przeprowadzania szczepień populacyjnych przeciwko COVID-19 w ramach mobilnych punktów szczepień. Nasz zespół wyjazdowy został przydzielony doobszaru powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego, pabianickiego, łaskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego. W skład zespołu wchodzi ratownik medyczny, który ma doświadczenie w pracy w karetkach systemowych i lekarz internista. Szczepienia będą przeprowadzane w miejscach zamieszkania/pobytu pacjentów, których rodziny zadeklarowały jako leżących i których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień. Wyjazdy odbywać się będą w dni powszednie karetką podstawową, która w dni świąteczne służy do wyjazdów w Nocnej i Świątecznej Pomocy.

Nasz zespół wyjazdowy po raz pierwszy wyruszy w piątek, 19 lutego i będzie jeździć przez 12 godzin. Tego dnia ma odbyć się szczepienie pierwszych 20 osób. Drugi wyjazd planowany jest w środę, 24 lutego. Obecnie na liście zapisanych jest około 60 osób z naszego POZ-tu i innych POZ-tów, które zgłosiły do nas swoich pacjentów na terenie Miasta i Gminy Sieradz. W następnej kolejności lista ta ma rozszerzać się o osoby, które zgłoszą się do nas z dalszych powiatów.

Obszar, do którego zakwalifikowany został nasz Szpital, obsługiwany będzie przez jeszcze jeden zespół mobilny – należący do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Liczba wyświetleń : 56
Data publikacji : 17 lutego 2021
Data aktualizacji : 18 lutego 2021

Drukuj   
Historia zmian artykułu:
v.3 Kaczorkiewicz Mateusz, 18 lutego 2021
v.2 Kaczorkiewicz Mateusz, 18 lutego 2021
Pliki do pobrania
Program regionalny, Narodowa strategia spójności
Promuje Łódzkie
RSMI
UNIA EUROPEJSKA, europejski fundusz rozwou regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
© Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego