Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc - LPM

Szpital Wojewódzki w Sieradzu realizuje Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc.

Zapraszamy osoby z terenu województwa łódzkiego w wieku 55-80 lat (tj. urodzone w latach 1939- 1964), którzy palą od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie (z wskaźnikiem minimum 30 tzw. paczkolat) lub palili w przeszłości i rzucili palenie najpóźniej 15 lat temu, bez wcześniejszych objawów choroby nowotworowej, które nie brały udziału w przedmiotowym Programie w poprzednich latach.

Cel Programu

Głównym celem programu jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzela i płuc wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

Organizacja Programu

W ramach Programu pacjent będzie mógł skorzystać z dwóch konsultacji (pomologicznej i torakochirurgicznej) oraz wykonać niskodawkowe badanie tomografem komputerowym (LDCT) klatki piersiowej (wraz z opisem).

Miejsce i termin realizacji Programu

Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc, 98-200 Sieradz ul. Nenckiego 2

Rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu(43) 827 10 21.

Aby wziąć udział w Programie, nie jest potrzebne skierowanie. Osoby zainteresowane zgłaszają się spontanicznie, po uprzednim telefonicznym lub osobistym umówieniu na wyznaczony termin.

Termin realizacji programu: od 31 marca 2021 r. do 30 listopada 2021 r.

Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Data publikacji : 8 kwietnia 2021