Szczepienia przeciwko COVID-19 w naszym Szpitalu - LPM

Wczoraj w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Do naszej placówki trafiła pierwsza partia 150 dawek. Jako pierwsi zaszczepili się: Janusz Atłachowicz, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu, dr Marek Neuberg, Dyrektor ds. medycznych oraz Katarzyna Wojtysiak, Naczelna Pielęgniarka, którzy dali tym samym dobry przykład reszcie personelu i zachęcili do szczepień.

W poniedziałek, 4 stycznia, ma dotrzeć do nas kolejna partia 300 dawek.W ciągu trzech najbliższych tygodni mają być zrealizowane szczepienia personelu medycznego, a od 15 stycznia już każdy będzie mógł się zapisać na szczepienia.

Punkt szczepień na COVID-19 w naszym Szpitalu znajduje się w gabinecie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W planie jest zorganizowanie w ramach poradni specjalistycznych jeszcze trzech dodatkowych punktów szczepień, które byłyby czynne w godzinach 15:00-20:00.

Szpital Wojewódzki w Sieradzu został wyznaczony przez Ministra Zdrowia jako szpital węzłowy, co oznacza, że będziemy szczepić nie tylko personel naszej placówki, ale również innych placówek medycznych. Koordynatorem do spraw szczepień jest kierownik POZ, dr Waldemar Matusiak.

Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Data publikacji : 30 grudnia 2020