Szpitalny Oddział Ratunkowy po remoncie - LPM

im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Szpital Wojewódzki
im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Remont oddziału był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich Poprawa jakości i dostępności  świadczonych usług medycznych w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategiczne infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres rzeczowy projektu:

- zakup aparatury i sprzętu medycznego;

- zakup wyposażenia socjalno-bytowego;

- wymianę dźwigu szpitalnego znajdującego się wewnątrz budynku;

- montaż zewnętrznej platformy dźwigowej przeznaczonej szczególnie dla osób niepełnosprawnych;

- zakup i montaż urządzeń do dekontaminacji powietrza;

- wymianę oświetlenia na korytarzach i wiacie na energooszczędną technologię LED;

- wyposażenie SOR w system monitoringu;

- przeprowadzenie pozostałych prac budowlanych – wydzielenie stanowiska triażowego w obrębie obszaru segregacji, renowację posadzek/wymianę wykładzin, usunięcie brodzików i instalację odpływów liniowych, malowanie ścian, wymianę drzwi.

Autor : Grobelny Piotr
Data publikacji : 18 lipca 2017