
Informujemy, że z dniem 1 lutego 2021 roku przywracamy możliwość odbywania porodów rodzinnych w naszym Szpitalu. W trosce o zdrowie pacjentek, noworodków oraz personelu medycznego przygotowaliśmy poniższe zasady obowiązujące podczas odbywania porodów rodzinnych w Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.
- W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca wskazana przez osobę rodzącą (ojciec dziecka, w szczególnych przypadkach inna bliska osoba, wyłącznie za zgodą ordynatora lub z-cy ordynatora/starszego lekarza dyżurnego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego).
- Osoba towarzysząca może uczestniczyć tylko przy porodzie naturalnym.
- Osoba towarzysząca w dniu porodu powinna być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną lub izolacją. Ponadto w ciągu ostatnio 14 dni przed terminem porodu nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19.
- Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny być przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z innymi osobami, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
- Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma dokonany pomiar temperatury ciała, pobrany test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej.
- Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala zachowuje bezpieczny dystans (2 metry) wobec innych osób. Przed wejściem na trakt porodowy myje i dezynfekuje ręce, zakłada rękawiczki, maskę medyczną oraz fartuch ochronny. Maskę należy zmieniać co 2 godziny, a rękawiczki zgodnie z zaleceniami.
- Osoba towarzysząca przy porodzie uczestniczy w nim od momentu wskazanego przez zespół sali porodowej i musi bezwzględnie przestrzegać poleceń personelu medycznego.
- Po wejściu na salę porodową osoba towarzysząca nie powinna się przemieszać poza jej obszar. Brak akceptacji powyższych zaleceń lub niezastosowanie się do nich, na którymkolwiek z etapów porodu, staje się podstawą do cofnięcia zgody na towarzyszenie rodzącej podczas porodu.
- Po zakończeniu obserwacji poporodowej na trakcie porodowym, osoba towarzysząca opuszcza szpital.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu (43) 827 84 82 lub (43) 827 84 80.
Autor : Kaczorkiewicz Mateusz
Liczba wyświetleń :
205
Data publikacji : 1 lutego 2021
Data aktualizacji : 2 lutego 2021
Historia zmian artykułu: | |
---|---|
v.2 | Kaczorkiewicz Mateusz, 2 lutego 2021 |




oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego